Дозвольте не погодитись, шановний сільський голово…

Відповідь Держкомзему Маківському сільському голові Дунаєвецького району Хмельницької області Анатолію Кушніру на його тлумачення постанови Кабінету Міністрів України №844 «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України у 2009 року», які викладені на сайті «Українська правда» 8 жовтня ц. р. у статті «Як чиновник дурить прем’єр-міністра»: Держкомзем неодноразово роз’яснював у засобах масової інформації, безпосередньо сільським, селищним, міським радам та громадянам України, що постанова Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 року № 844 застосовується у випадку отримання рішення громадянами України про передачу їм у приватну власність земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель, ведення особистого селянського господарства в межах населених пунктів та садівництва у розмірах, визначених статтею 121 Земельного кодексу України.
При цьому постанова спрямована передусім на громадян, яким рішенням міської, селищної або сільської ради були передані у власність земельні ділянки для зазначених цілей до 1 січня 2002 року відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України № 15-92. Для таких громадян технічна документація і оформлення державного акта на право власності на земельну ділянку здійснюється безкоштовно за кошти державного бюджету. До того ж, за інформацією органів місцевого самоврядування по виконанню положень Декрету Кабінету Міністрів України № 15-92, яка надавалася у 1994 та наступних роках, правом на приватизацію земельних ділянок у межах населених пунктів у 90-х роках скористалося близько 80 відсотків громадян таких населених пунктів та відповідно місцевими радами або їх виконавчими комітетами були прийняті рішення.

У випадку, якщо громадянину надано у користування земельну ділянку до 2002 року (до набрання чинності Земельного кодексу України в редакції 2001 року), рішення про безкоштовну передачу її у власність приймається на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки (ст. 118 ЗКУ). Відповідно до статті 123 Земельного кодексу України та статті 56 Закону України «Про землеустрій» такими документами є технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку.

Без такої технічної документації рішення прийматися не можуть. Водночас, державний акт на право власності на земельну ділянку таким громадянам виготовляється та видається безкоштовно.Крім того, за інформацією Головного управління Держкомзему у Хмельницькій області, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2009 № 844 та пункту 2.8 Регламенту організації безоплатних оформлення та видачі громадянам України у 2009 році державних актів на право власності на земельні ділянки, Управлінням Держкомзему у Дунаєвецькому районі повернуто 19 заяв Маківській сільській раді через невідповідність їх чинному законодавству. Зокрема, рішенням Маківської сільської ради від 22 вересня ц.р. № 2 у приватну власність громадянам передано безкоштовно земельні ділянки з порушенням вимог ст. 118 Земельного кодексу України, а саме без технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки, які не розроблялися та не передавалися на розгляд сесії.

Разом з тим, з 400 громадян, які мають право на безоплатну приватизацію та отримання державного акта на землю на території Маківської сільської ради, в тому числі і тих, хто вже отримав рішення сільської ради до 2002 року, до Управління Держкомзему у Дунаєвецькому районі не передано жодної заяви.То хто ж насправді дурить народ та чиї інтереси і хто відстоює, шановний голово? Щодо оплати за виготовлення технічної документації та державного акта на право власності на земельну ділянку, про яку йдеться у статті сільського голови, то розмір такої плати громадян за послуги приватних підприємств, які мають ліцензії на проведення землевпорядних робіт є, м’яко кажучи, дуже сумнівним.

По багатьох регіонах суми за виготовлення державних актів приватними землевпорядними організаціями сягають від однієї тисячі до кількох десятків тисяч гривень. Враховуючи вище зазначене, постанова Кабінету Міністрів України №844 носить виключно соціальний характер і покликана допомогти передусім людям похилого віку та соціально незахищеним отримати правовстановлюючі документи на земельні ділянки, якими вони користуються з діда-прадіда.
Держкомзем


Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.