Мораторій на продаж земель продовжено до 2008 року

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення продовжено до 1 січня 2008 року

Законопроект підтримали 180 членів фракції Партії регіонів, 109 депутатів фракції БЮТ, 8 депутатів фракції «Наша Україна», 30 соціалістів та 21 комуніст.

Згідно закону, до 1 січня 2008 року заборонено внесення права на земельну долю (пай) в статутні фонди господарських товариств. Крім того, до 1 січня 2008 року не дозволяється купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення товарного виробництва державної і комунальної власності, за виключенням викупу їх для громадських потреб. Законом також не дозволяється до 1 січня 2008 року купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок, зміна цільового призначення використання земельних ділянок, які знаходяться у власності громадян і юридичних осіб для ведення товарного сільгоспвиробництва, земельних ділянок, які виділені в натурі ( на місцевості), власникам земельних паїв для ведення особистого сільського господарства, а також земельних паїв, крім передачі їх у спадщину, міни земельної ділянки на іншу земельну ділянку згідно із законом.

Нагадаємо, що термін дії мораторію, оголошеного парламентом України наприкінці 2004 року, спливав 1 січня 2007 року. Рішення антикризової коаліції та народних депутатів, які підтримали законопроект соціаліста Василя Цушка щодо продовження дії мораторію до 1 січня 2008 року, є компромісним. Адже у суспільстві певні політичні сили поширювали думку про доцільність продовження мораторію аж до 2015 року. Але цей законопроект, який був висунутий на розгляд Верховної Ради комуністами, не знайшов підтримки у депутатів ще у першому читанні.

Держкомзем


Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.