Пріоритети діяльності земельних ресурсів

Державне агентство земельних ресурсів України затвердило пріоритетні напрями своєї діяльності на 2008 рік.

Пріоритет 1. Формування інвестиційно-інноваційної політики в Україні. Забезпечення умов створення та функціонування ринку земель шляхом прийняття Закону України «Про ринок земель» та нормативно-правових актів у його розвиток, спрощення процедури відведення земельних ділянок (прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур одержання земельних ділянок та у сфері будівництва»),
створення автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру та у її складі єдиної державної системи реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень (прийняття Закону України «Про державний земельний кадастр» та інших необхідних нормативно-правових актів), законодавчо-нормативної бази щодо виділення земельних ділянок виключно через проведення аукціонів.

Пріоритет 2. Соціальний захист населення: захист права власності на землю, завершення видачі державних актів на право власності на земельні ділянки взамін сертифікатів на право на земельну частку (пай), формування реального ефективного господаря-власника землі і майна, розвиток вільного підприємництва, створення умов для прибуткового господарювання
сільськогосподарських підприємств, підвищення рівня життя людей в сільській місцевості, забезпечення продовольчої безпеки в Україні, та забезпечення потреби соціальної сфери села та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи земельними ділянками.

Пріоритет 3. Формування земельного фонду України та посилення державного контролю за охороною і використанням земель. Інвентаризація земель з налагодженням достовірного обліку, оподаткування, використання земельних ділянок в Україні (в тому числі «силових відомств», об’єктів природно-заповідного фонду та історико-культурної спадщини) з метою запобігання корупційним діянням.

Пріоритет 4. Формування державної, комунальної та приватної власності на землю. Розмежування земель державної і комунальної власності з метою розподілу земельного фонду в межах адміністративних формувань та більш чіткого визначення повноважень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо розпорядження землями, підвищення відповідальності за використання земельних ресурсів.

Пріоритет 5. Адміністративно — територіальний устрій, визначення інших питань щодо формування адміністративно-територіальних утворень. Встановлення державного кордону України (виконання Указу Президента України «Про деякі заходи з демаркації державного кордону між Україною і Російською Федерацією» від 06.12.05 № 1699).


Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.