Проблеми земельних відносин — на порядку денному Ради міністрів Криму

На думку Миколи Колісниченка, комісія, створена рішенням уряду для вирішення земельної проблеми, в цілому справилася з поставленими Радою міністрів АРК вимогами. Відповідально поставились до виконання доручення уряду цілий ряд міністерств, відомств, місцевих органів влади. Так, комісія залучила до роботи Кримський науково-дослідний і проектний інститут землеустрою.

З ним було укладено угоди на виконання робіт по встановленню меж 15 населених пунктів 5 місцевих рад. Ведуться роботи з проведення грошової оцінки земель у селах Добре і Піонерське. Однак цю роботу стримує стан фінансування. Фактично за 5 років з Держбюджету на проведення земельної реформи було виділено 9 мільйонів гривень, зокрема в 2006 році 3,24 мільйона гривень. Близько 350 тисяч гривень було виділено з республіканського бюджету. Але рівень фінансування не розрахований на складність кримських проблем, а тому недостатній.

У ході роботи комісії виникло багато серйозних проблем: порушення самозахопленнями санітарних зон кладовищ та інших об’єктів, розташування самовільно зайнятих ділянок в охоронних зонах газопроводів, режимних об’єктів на вже розпайованих землях, які є приватною власністю.

Микола Колісниченко надав Раді міністрів повну картину використання земель в АРК. Так, за даними комісії на сьогодні в республіці числиться під індивідуальним житловим будівництвом 383,7 тис. земельних ділянок на площі 46,870 тис. гектарів. Зокрема, депортованим громадянам надано 79 756 ділянок на площі 9,64 тис. гектарів, що становить 20,9%. За період з 2004 року і по сьогодні розподілено 18 тис. земельних ділянок, з них 10,7 або 59% — депортованим громадянам. З цієї кількості земельних ділянок не освоєно 19 тис., з них 10 171 — депортованими громадянами, що становить понад 50%. Тільки минулого року Держземінспекція Криму виявила 2493 факти самовільного зайняття земельних ділянок на площі 21308 гектарів. Складено 1593 протоколи. Видано 2493 розпорядження про усунення порушень вимог земельного законодавства. Винесено 1493 ухвали про притягнення до адміністративної відповідальності. Направлено 1530 клопотань в органи місцевого самоврядування і виконавчої влади для подання позовів до судів про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок. 541 матеріал передано в органи прокуратури, 220 — направлено до судів.

Микола Колісниченко вніс Раді міністрів АРК пропозиції з кадрових змін у складі комісії і запропонував ввести до її складу прокурора АР Крим Володимира Гальцова, начальника ГУ МВС України в АРК Анатолія Могильова, постійного представника Президента України в АР Крим Віктора Шемчука. Микола Колісниченко підкреслив, що з урахуванням зазначених проблем він пропонує скласти план подальших заходів і конкретної діяльності комісії зі стабілізації ситуації в земельній сфері на півострові. Факти самозахоплень землі, які мають місце в містах Судак, Ялта, Сімферополь, Євпаторія, в Бахчисарайському районі, вивчені комісією і підпадають, на її думку, під законодавство про кримінальну відповідальність.

Держкомзем


Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.