У Тимошенко думають про подовження мораторію на продаж земель

До першого січня 2008 року парламент не встигне прийняти закони, необхідні
для врегулювання ринку землі в Україні.

Таку думку в інтерв’ю «Німецькій хвилі» висловив заступник голови фракції БЮТ Євген Корнійчук.

На його думку, Україна зараз не готова до вільного продажу земель сільгосппризначення, і для того, щоб прийняти необхідні закони потрібно від кількох місяців до півроку часу.

За словами Корнійчука, насамперед потрібно прийняти закон, який визначатиме статус і порядок відчуження землі, потім створити реєстр і земельний кадастр.

«Якщо працювати ефективно, то це недовго, це фактично три-чотири місяці, алеж Рада має працювати, а вона фактично з літа не працює», — сказав він.

Коментуючи закиди прибічників вільного продажу землі, щодо того, що уся земля вже нібито давно розпродана за тіньовими схемами, Корнійчук зазначив:

«Всі угоди, за якими до цього часу сільгоспземлі змінювали власників, можна оскаржити в судах».

Водночас, за словами депутата, якщо з 1-го січня все ж почнеться вільний продаж, то «ринок землі роздеребанять дуже швидко і з’явиться нова категорія власників — латифундистів, коли 5% громадян володітимуть 90% земельних ресурсів країни».

Перешкодити такому розвитку подій, на думку Корнійчука, можна продовживши мораторій або якщо уряд заборонить оформлювати угоди купівлі-продажу. Як відомо, 1 січня 2008 року завершується строк мораторію на продаж землі
сільськогосподарського призначення.

Між тим, представники блоку Литвина пропонують Верховній Раді подовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення ще на 2 роки – до 2010 року.

Українська правда


Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.