За самовольный захват земли — уголовная ответственность

Учора, 14 грудня, Верховна Рада розглянула законопроект про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за самовільне захоплення земельної ділянки

За прийняття в цілому цього законопроекту (регістр. № 1028, поданий народним депутатом Л. Грачем) проголосувало 318 народних депутатів.

Закон доповнює Кримінальний кодекс статтею 356-1 «Самовільне захоплення земельної ділянки». Згідно з прийнятими змінами самовільне захоплення землі каратиметься виправними роботами на строк від 6 місяців до 1 року або штрафом від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо такі дії були скоєні за попередньою змовою групою осіб, вони каратимуться позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Крім того, закон встановлює, що організація групових дій, спрямованих на самовільне захоплення земельної ділянки, а також особиста участь у групових діях каратимуться арештом на строк від 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на такий само строк. За завдання значних збитків підприємствам, закладам, організаціям або окремим громадянам, у результаті згаданих вище дій, введено покарання у вигляді обмеження волі на строк від 5 років або позбавлення волі на строк до 6 років.

Також внесено зміни до Кримінально-процесуального кодексу, які визначають, що досудове слідство у випадках самовільного захоплення землі повинні проводити органи внутрішніх справ.

Держкомзем України


Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.