Земельна спілка України звернулась до Кабінету Міністрів України

Як вже повідомлялось, 17 листопада 2009 р. Асоціація «Земельна спілка України» направила звернення до Державного комітету України із земельних ресурсів, Антимонопольного комітету України, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства юстиції, в яких звертала увагу цих відомств на необґрунтованість і невідповідність чинному законодавству Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт, затверджених наказом Держкомзему від 05.08.2009 р. № 423.

Зокрема, в зверненнях відзначалось, що нові Ліцензійні умови суперечать вимогам Земельного кодексу України, Законів України «Про землеустрій», «Про оцінку земель», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про захист економічної конкуренції», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державний фонд документації із землеустрою», «Про створення єдиної системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них у складі державного земельного кадастру», «Про затвердження Порядку складення плану земельно-господарського устрою території населеного пункту», «Про порядок використання земель у зонах їх можливого затоплення внаслідок повеней і паводків» та інших нормативно-правових документів.

Крім того, нові умови отримання ліцензій на право виконання землевпорядних і землеоціночних робіт не тільки направлені на ліквідацію приватних землевпорядних підприємств і монополізацію галузі, але й створять серйозні проблеми для землевпорядних підприємств державної форми власності.

Нові Ліцензійні умови набирають чинності з 1 січня 2010 р. Існує реальний ризик, що саме з цієї дати землевпорядкування припинить своє існування, як галузь народного господарства. Хоча термін розгляду звернень «Земельної спілки України» ще не минув, але за час, що пройшов з дня подання цих звернень, з боку органів державної влади не було жодної, навіть неофіційної, реакції або контактів, щодо з’ясування причин, які змусили «Земельну спілку України» звертатися до держави. Такий стан свідчить про те, що, скоріш за все, по закінченні терміну розгляду звернень, ми отримаємо стандартну бюрократичну відповідь, зміст якої буде зводитись до довгого переліку нормативно-правових документів і, в кращому випадку, обіцянки повернутися до цієї тему в майбутньому.

Зважаючи на зазначене, Асоціація «Земельна спілка України» направила додаткові звернення, цього разу до Кабінету Міністрів України і до Міністерства фінансів України.

«Земельна спілка України» відзначає, що останнім часом в органах регулювання земельними відносинами спостерігається тенденція до перекладання відповідальності за всі негаразди, в тому числі і за корупцію в державних органах і невдалі управлінські рішення на приватних землевпорядників. Зокрема, на нараді, що відбулася в Держкомземі 30 листопада ц.р. на адресу ліцензіатів прозвучали звинувачення у низький активності щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України № 844, згідно якої, система Держкомзему має безоплатно оформити і видати громадянам 6,5 млн. державних актів на право власності на землю. Такі звинувачення є досить дивними, оскілки приватні землевпорядні підприємства, згідно закону, взагалі не оформляють і не видають державні акти на землю, а тільки виготовляють проекти землеустрою і технічну документацію.

Не менш дивними є натяки на те, що у розквіті корупції в державних органах земельних ресурсів винні приватні землевпорядники. Як відомо, землевпорядні підприємства виконують суто технічну роботу, не мають відношення до видачі і реєстрації правовстановлюючих документів і не приймають рішення про розподіл або перерозподіл земель.

Але приватні землевпорядні і землеоціночні підприємства, завдяки більшій мобільності і вищий якості виконання робіт створюють значну конкуренцію державним землевпорядним підприємствам. Вочевидь, нові Ліцензійні умови, затверджені Держкомземом, є не що інше, як спроба усунути конкурентів неконкурентними методами.

«Земельна спілка України» сповнена рішучості до кінця відстоювати як права приватних землевпорядних і землеоціночних підприємств, так і громадянські права їх співробітників. В разі відсутності з боку органів державної влади спроб знайти компромісне рішення проблем діяльності приватного сектору землевпорядної галузі, «Земельна спілка України» буде змушена звертатися до міжнародних бізнесових, громадських і громадсько-політичних структур.

Земельний союз України


Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.