Земельні аукціони в Дніпропетровську

Любов Каптєла: Земельні аукціони в Дніпропетровську можуть перетворитися на «окозамилювання» без створення земельного кадастру і прозорої системи участі в них

Земельні аукціони, ініційовані міською владою Дніпропетровська, можуть перетворитися на «окозамилювання» без створення земельного кадастру і прозорої системи участі в них. Про це головний координатор громадської організації «Форум порятунку Дніпропетровська» Любов Каптєла заявила на засіданні «круглого столу» «Земельні питання з точки зору громадських організацій Дніпропетровська», яке пройшло в інформагентстві «Придніпров’я» 12-го грудня за участю представників об’єднанні громадян «ГРАД».

За словами Любові Каптєлої, запровадження продажу земельних ділянок з аукціонів, яке міська влада анонсує як своєрідне ноу-хау, створює підґрунтя для нової хвилі судових позовів, адже досі у місті не визначено власність земельних ділянок: належать вони до комунальної власності, власності громади чи до приватної власності.

«Перш ніж продавати, треба знати, що продаєш», — зазначила координатор громадської організації.

Згідно з інформацією учасниці «круглого столу», наразі «місто втягнене у безкінечний судовий процес» — третина мешканців Дніпропетровська оскаржує в судах ті чи інші рішення щодо земельних ділянок.

А втім, Любов Каптєла відзначила, що земельні аукціони є, безперечно, кроком вперед, адже вони дадуть можливість бюджетові дістати кошти, які можна буде витратити з користю для міста, однак перш ніж їх організовувати, влада мала б подбати про розробку концепції розвитку міста, аби продаючи окремі земельні ділянки, не перетворити місто на «ковдру, зроблену з окремих клаптів».

Як повідомляло інформагентство «Придніпров’я», Дніпропетровська міська рада п’ятого скликання на другому пленарному засіданні чергової, шостої сесії, що пройшло 17 листопада, затвердила новий порядок продажу земельних ділянок, вільних від забудови, та права на оренду земельних ділянок у місті з відкритих аукціонів. За основу було взято старий порядок, до якого були внесені зміни стосовно розміру ділянки, що має виставлятися на відкритий аукціон: розмір такої ділянки збільшено з 30 до 50 квадратних метрів. Також передбачено, що 10% від суми, отриманої від продажу земельної ділянки, буде спрямовано на потреби земельної комісії.

dnepr.info


Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.